Zawsze do przodu

Data publikacji 03.06.2011

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie, a jedną z najpopularniejszych dyscyplin w naszym kraju jest bieganie. Bieganie to same plusy ? wzmacnia nasz organizm ...

Zawsze do przodu Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie, a jedną z najpopularniejszych dyscyplin w naszym kraju jest bieganie. Bieganie to same plusy ? wzmacnia nasz organizm, mięśnie ? w tym ten najważniejszy ? serce, w sferze mentalnej ćwiczy charakter, jest wyzwaniem do pokonywania siebie i odkrywania własnych możliwości. Wiedzą o tym uczestnicy jubileuszowego, XX Międzynarodowego Półmaratonu Philips?a. Jak co roku w jego organizację włączyła się również Szkoła.

Zawsze do przodu Trasa biegu została wytyczona ulicami, skwerkami i zakamarkami Piły, którymi pobiegło 2174 zawodników nie tylko z Polski, ale także z wielu zakątków globu. Rywalizowali oni w poszczególnych kategoriach: mini-maratonie (dla dzieci i młodzieży), biegu VIP-ów (tutaj III miejsce zajął komendant powiatowy Policji w Pile ? mł. insp. Mirosław Wegner) oraz tym najważniejszym, na dystansie 21 km. Wśród zawodników nie zabrakło tych, którzy związani są służbami mundurowymi. Na starcie zameldowali się żołnierze i 24 policjantów z całej Polski. Ci ostatni wzięli udział w biegu o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile, który wywalczył Adam Thiel z Lęborka (01:12:02), drugi na mecie w tej kategorii zameldował się Dariusz Guzowski z Cetynia (01:14:45), a trzeci - Tomasz Matusiak ze Słupska (01:22:46). Wśród pań najlepszą okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Aleksandra Saraceń z KSP (01:39:51), na drugim miejscu znalazła się Beata Nienadowska z Elbląga (01:40:28), a na trzecim uplasowała się Katarzyna Straszewska z Poznania (01:45:21). Zwycięzcom puchary wręczył zastępca komendanta Szkoły insp. Witold St. Majchrowicz.
Warto dodać, że naszą Szkołę reprezentował znany pasjonat biegania podinsp. w stanie spoczynku Bolesław Pertek (01:45:23).

Wyniki poszczególnych klasyfikacji w Półmaratonie.

Zawsze do przodu Zawsze do przodu Zawsze do przodu Zawsze do przodu
Zawsze do przodu Zawsze do przodu Zawsze do przodu Zawsze do przodu

autor: Anna Fons

(06.09.10)

Powrót na górę strony