... i na wycieczkę

Data publikacji 03.06.2011

To ciekawe miasto położone jest u ujścia rzeki Parsęty w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny, ekosystemu bagienno-wodnego, który zapewnia schronienie ...

... i na wycieczkę To ciekawe miasto położone jest u ujścia rzeki Parsęty w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny, ekosystemu bagienno-wodnego, który zapewnia schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt i roślin. Tutaj zawsze można przespacerować się brzegiem Bałtyku i podziwiać niezapomniane wschody i zachody słońca. Mowa oczywiście o Kołobrzegu, który, korzystając ze słonecznej sobotniej aury, odwiedziła grupa pracowników i funkcjonariuszy z naszej Szkoły. Wycieczka została zorganizowana przez Szkolny Zarząd Zakładowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Uczestnicy, oprócz relaksujących chwil spędzonych na piaszczystej plaży, mogli podziwiać liczne atrakcje turystyczne Kołobrzegu. ... i na wycieczkęA było ich naprawdę wiele. To przecież tutaj znajduje się słynna latarnia morska, której zasięg światła wynosi 16 mil morskich (29,6 km). Poza tym wycieczkowicze mogli zwiedzić wspaniałą Bazylikę Mariacką NMP, dawny fort "Ujście", budynek Akademii Rycerskiej, która od początku XVIII wieku była miejscem nauki fechtunku i jazdy konnej dla młodzieży szlacheckiej. Zwiedzający, spacerując klimatycznymi uliczkami miasta, mijając piękne kamieniczki, trafili do baszty lontowej zwanej prochową - jedynego obiektu średniowiecznego systemu obronnego, który przetrwał do dnia dzisiejszego w całości. Na miłośników historii czekały także m.in. gmach poczty wybudowanej w 1884 roku, pałac rodziny Brunszwickich, w którym obecnie mieści się Muzeum Oręża Polskiego czy zabytkowy budynek ratusza. Z pewnością sobotni dzień był dla uczestników wycieczki bardzo intensywny, pełen słońca, zwiedzania i chwil wypoczynku, spędzonych w gronie rodziny, koleżanek i kolegów z pracy, co z pewnością sprzyjało wspólnej integracji. Następna wyprawa w nieznane już wkrótce.

 i na wycieczkę  i na wycieczkę  i na wycieczkę

autor: Anna Fons

(24.08.10)

Powrót na górę strony