Święto Wojska Polskiego

Data publikacji 03.06.2011

Miniony tydzień stał pod znakiem uroczystości związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego. Nie tak dawno Piła znana była nie tylko z umiejscowienia ...

Święto Wojska Polskiego Miniony tydzień stał pod znakiem uroczystości związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego. Nie tak dawno Piła znana była nie tylko z umiejscowienia na jej terenie szkoły Policji, ale również z tego, że istniało tu lotnisko wojskowe oraz wiele jednostek, w których służyło kilka tysięcy żołnierzy. Dziś w Pile funkcjonuje Wojskowa Komenda Uzupełnień, zaś najbliższa baza skupiająca większą liczbę żołnierzy usytuowana jest w Dolaszewie - niewielkiej miejscowości leżącej pomiędzy Piłą a Szydłowem. Od wielu lat istnieje tu Skład m. Dolaszewo 1 Bazy Materiałowo-Technicznej Toruń. To właśnie tu w minionym tygodniu na uroczystej zbiórce z okazji Święta Wojska Polskiego licznie zgromadzili się, na zaproszenie kierownika Składu, mjr. Marka Bączkowskiego, obecni i byli żołnierze dolaszewskiej jednostki. Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele władz samorządowych, m.in. starosta pilski Tomasz Bugajski, wójt Gminy Szydłowo Dariusz Chrobak oraz komendant powiatowy Policji w Pile insp. Mirosław Wegner, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile st. bryg. Ryszard Urbański. W uroczystości wziął również udział komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki, który przekazał na ręce mjr. Marka Bączkowskiego list gratulacyjny z życzeniami skierowanymi do całego stanu osobowego Składu.

Święto Wojska Polskiego Święto Wojska Polskiego Święto Wojska Polskiego Święto Wojska Polskiego

autor: Waldemar Hałuja
zdjęcia: st. chor. szt. Roman Sprengel, st. szer. Damian Szczepaniak

(18.08.10)

Powrót na górę strony