Kuchnia od kuchni - 2010 - Szkoła Policji w Pile

Kuchnia od kuchni

Data publikacji 03.06.2011

Gotowanie jest sztuką. Sztuką umiejętności dokonania odpowiedniego wyboru, doboru i umiaru. Zgrabnego połączenia składników, które muszą się ze sobą zgrać ...

Kuchnia od kuchni Gotowanie jest sztuką. Sztuką umiejętności dokonania odpowiedniego wyboru, doboru i umiaru. Zgrabnego połączenia składników, które muszą się ze sobą zgrać, aby się ?nie gryźć?, a subtelnie przenikać, jak poszczególne nuty w utworze muzycznym. Symfonia smaku i harmonia zapachu wykwintnie podane na talerzu. Wiedzą o tym pracownicy Sekcji Żywnościowej naszej Szkoły, którzy codziennie przygotowują posiłki dla słuchaczy Szkoły, uczestników kursów i zaproszonych gości. W pracach tych uczestniczy 21 osób, które dbają, aby smak, zapach i wygląd potraw był jak najlepszy. Szkolna kuchnia jest w stanie wydać 1800 posiłków dziennie, w ciągu roku przygotowuje się ich ponad sto tysięcy (!) ? śniadania, dwudaniowe obiady, kolacje. W menu znaleźć można m.in. wołowinę po burgundzku, sałatkę śledziową po sułtańsku, kotlet baltija i fantazyjny, czy sznycel szwajcarski. Szkolna stołówka działa sprawnie, nie tylko dzięki bardzo dobrze wykwalifikowanemu personelowi, ale także dzięki specjalistycznym sprzętom, m.in. patelniom elektrycznym, urządzeniom podtrzymującym temperaturę posiłków, piecowi konwekcyjno-parowemu czy nowoczesnym maszynom tunelowym do mycia naczyń. Posiłki wydawane są w systemie samoobsługowym, a sala jadalna liczy 300 miejsc. Warto również dodać, że praca szkolnej kuchni opiera się o założenia systemu HACCP (System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli). Sprawowany jest także ciągły nadzór Sanepidu z ramienia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kuchnia od kuchni Kuchnia od kuchni Kuchnia od kuchni Kuchnia od kuchni

autor: Anna Fons

(28.07.10)