W świecie iluzji

Data publikacji 03.06.2011

Gdy na termometrach słupek rtęci wskazuje ponad 30 stopni Celsjusza i coraz częściej odczuwamy potrzebę głębszego oddechu i spokoju, warto obejrzeć otwartą dzisiaj ...

W świecie iluzji Gdy na termometrach słupek rtęci wskazuje ponad 30 stopni Celsjusza i coraz częściej odczuwamy potrzebę głębszego oddechu i spokoju, warto obejrzeć otwartą dzisiaj wystawę w szkolnej galerii sztuki ?Akwarium?. Wystawa, w ramach której prezentowane są prace malarskie i graficzne Anny Rajca , nosi tytuł ?W świecie iluzji?. Na wernisażu wystawy obecni byli komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki, kadra kierownicza, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Piły. Oglądając prace, można w nich dostrzec wrażliwość i romantyczną duszę autorki. Nawiązują one do bajki, poetyki snu, niedokończonej baśni. Widz, może po prostu poczuć się jak w świecie iluzji. W świecie iluzji Autorka prac, tak mówi o swojej twórczości: To, co chcę pokazać jest czasem zapytaniem, odpowiedzią, a czasem zagadką. Bywa wyznaniem i buntem, rozterką i niepewnością istnienia oraz jakże rzadko radością. Jest przede wszystkim kluczem, który chce być użyty, by otworzyć (siebie, coś, co w nas) na nowe światy. Na prezentowanej wystawie, która czynna będzie do 20 sierpnia, można podziwiać oleje na płótnie, pejzaże, kopie dzieł wielkich mistrzów oraz rysunki ołówkiem powstałe z inspiracji rzeźbą klasycystyczną. Anna Rajca maluje od 20 lat, jest członkiem Związku Plastyków Artystów RP , mieszka w Sławnie. Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych w Sławieńskim Domu Kultury i Zamku Rycerskim ?Podewils? w Krągu. Jej obrazy znajdują się w zbiorach polskich i zagranicznych.

W świecie iluzji W świecie iluzji W świecie iluzji W świecie iluzji
  W świecie iluzji W świecie iluzji  

autor: Anna Fons

(14.07.10)
Powrót na górę strony