Piractwo w eterze

Data publikacji 02.06.2011

Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale też dewastacja mienia. Na piractwie telewizyjnym tracą wszyscy: zarówno legalni ...

Piractwo w eterze Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale też dewastacja mienia. Na piractwie telewizyjnym tracą wszyscy: zarówno legalni abonenci (pogarsza się jakość sygnału i pojawiają przerwy w jego nadawaniu), Piractwo w eterze nadawcy programów telewizyjnych i ich licencjodawcy (ograniczenie wpływów z tytułu praw autorskich licencjonowanych i nadawanych programów), dystrybutorzy programów - telewizje kablowe i satelitarne (wzrost kosztów eksploatacji sieci, przerwy w nadawaniu programów, ograniczenie wpływów z abonamentu), a także Skarb Państwa - zmniejszenie wpływów z tytułu podatków od firm.

Piractwo w eterze Zbigniew Taraś ze Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ przybliżył słuchaczom kursu specjalistycznego z zakresu zwalczania przestępczości gospodarczej oraz kursu specjalistycznego w zakresie wykonywania wybranych czynności operacyjno-rozpoznawczych i dochodzeniowo-śledczych problematykę kradzieży sygnału telewizyjnego: regulacje prawne w tym zakresie oraz sposoby ujawniania i ścigania jego sprawców. Bogdan Maculewicz z firmy LEGE ? ARTIS ? SERVICE Ochrona Praw Autorskich i Znaków Towarowych omówił natomiast zagadnienia dotyczące ochrony znaków towarowych popularnych firm sprzedających produkty na naszym rynku oraz sposoby działania sprawców tego rodzaju przestępstw.

autor: Krzysztof Opaliński

(27.05.10)

Powrót na górę strony