Mamy wiele wspólnego

Data publikacji 02.06.2011

Mamy ze sobą wiele wspólnego - poczynając od wyglądu zewnętrznego po szkolne mury, które przypominają krzyżacki zamek. Z okien swojej uczelni codziennie widzą ...

Mamy wiele wspólnego Mamy ze sobą wiele wspólnego - poczynając od wyglądu zewnętrznego po szkolne mury, które przypominają krzyżacki zamek. Z okien swojej uczelni codziennie widzą przepięknie położoną fortecę, jeden z najlepiej zachowanych zabytków, świadek pamięci minionych dziejów. Zarówno ich, jak i nas łączą pasje do zdobywania wiedzy w zakresie policyjnego rzemiosła. Razem jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i możliwości. Może właśnie dlatego uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, odwiedzili naszą Szkołę.

Goście zwiedzieli szkolną strzelnicę, gdzie zapoznali się z rodzajami broni używanymi przez polską Policję. Później udali się do pomieszczeń oględzinowych, w których dowiedzieli się wiele o pracy w szeregach Policji. Zwiedzili także sale tematyczne: broni, daktyloskopii, narkotykową i pierwszej pomocy przedmedycznej). Na zakończenie uczniowie obejrzeli szkolną galerię sztuki ?Akwarium?, aulę i zawierającą 44 tysiące woluminów bibliotekę, w której kiedyś mieścił się ?najbezpieczniejszy bank w Polsce? ? nazywany tak ze względu na liczbę przebywających w jego pobliżu policjantów. Goście z zaciekawieniem wysłuchali też opowieści o historii Szkoły i ponad 80-letniego budynku, w którym się mieści. Pełni wrażeń, odjechali do swojego pięknego miasta, lecz nie na długo, ponieważ już na przełomie maja i czerwca przyjadą do nas ponownie, aby wziąć udział w II Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi ?Klasa Policyjna Roku 2010?. Wiadomo, mamy wiele wspólnego.

Mamy wiele wspólnego Mamy wiele wspólnego Mamy wiele wspólnego Mamy wiele wspólnego
Mamy wiele wspólnego Mamy wiele wspólnego Mamy wiele wspólnego Mamy wiele wspólnego

(15.04.10)

Powrót na górę strony