Spieszmy się kochać ludzi ...

Data publikacji 02.06.2011

Pilski plac Zwycięstwa stał się miejscem niezwykłej ceremonii. Wczoraj, w tym właśnie miejscu, pod pomnikiem Jana Pawła II, została odprawiona msza święta w intencji ...

Spieszmy się kochać ludzi ... Pilski plac Zwycięstwa stał się miejscem niezwykłej ceremonii. Wczoraj, w tym właśnie miejscu, pod pomnikiem Jana Pawła II, została odprawiona msza święta w intencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki oraz ofiar tragedii pod Smoleńskiem.

Spieszmy się kochać ludzi ... W uroczystości koncelebrowanej przez ordynariusza Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej JE. biskupa Edwarda Dajczaka, wzięli udział komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki oraz zastępca insp. Witold St. Majchrowicz. Młodszy wykładowca Zakładu Kryminalistyki Szkoły, nadkom. Leszek Koźmiński odczytał fragment modlitwy wiernych. Na uroczystości nie zabrakło też władz gminy i powiatu, posłów i senatorów, pocztów sztandarowych, delegacji szkół, uczelni, przedstawicieli służb mundurowych i harcerzy. Na mszę przybyły setki pilan, którzy wpisywali się do księgi kondolencyjnej, a pomnik Jana Pawła II utonął w morzu zniczy i kwiatów.

Spieszmy się kochać ludzi ... Spieszmy się kochać ludzi ... Spieszmy się kochać ludzi ... Spieszmy się kochać ludzi ...

(13.04.10)

Powrót na górę strony