Za zasługi dla ochrony zdrowia

Data publikacji 02.06.2011

Obserwując dotychczasowe dokonania mł. asp. Sławomira Butkiewicza, można odnieść wrażenie, że za swoje życiowe motto obrał on słowa wielkiego naukowca i myśliciela, ...

Za zasługi dla ochrony zdrowia Obserwując dotychczasowe dokonania mł. asp. Sławomira Butkiewicza, można odnieść wrażenie, że za swoje życiowe motto obrał on słowa wielkiego naukowca i myśliciela, Alberta Einsteina, który twierdził, że ?tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia?.

Za zasługi dla ochrony zdrowia Wielokrotnie informowaliśmy na naszej stronie o różnorodnych przedsięwzięciach, w które zaangażowany był mł. asp. Sławomir Butkiewicz. W ciągu niespełna czteroletniej służby w Szkole na stanowisku instruktora pierwszej pomocy (w listopadzie ubiegłego roku rozpoczął służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu), poza szkoleniem słuchaczy przebywających w Szkole, brał on udział w szkoleniach funkcjonariuszy z różnych jednostek terenowych Policji, np. KWP w Gorzowie Wlkp. oraz podnosił swoje kwalifikacje w ramach szkoleń z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej. Sukcesem zakończył się także jego udział w ubiegłorocznej V edycji Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Polski Południowo-Zachodniej we Wrocławiu.

Nie bez powodu wspominamy dziś o mł. asp. Sławomirze Butkiewiczu. Miło nam bowiem poinformować, że przedwczoraj otrzymał on z rąk wojewody kujawsko-pomorskiego odznakę honorową ?Za zasługi dla ochrony zdrowia?. Jest ona wyrazem uznania za udział w akcji ratunkowej w Anielinach, podczas której zostało uratowane dziecko.

(08.04.10)

Powrót na górę strony