Powitanie wiosny

Data publikacji 01.06.2011

Aby wiosennej tradycji stało się zadość, słuchacze - wolontariusze odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie.

Powitanie wiosny Aby wiosennej tradycji stało się zadość, słuchacze - wolontariusze odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Wizyta ta, w której uczestniczył również komendant Szkoły, insp. Jerzy Powiecki, nie ograniczyła się jedynie do przekazania darów i słodkich upominków. Z uwagi na to, że DPS w Rzadkowie jest położony wśród malowniczych wzgórz i lasów, przedstawiciele słuchaczy kompanii 1, 4 oraz 6 odbyli wspólny spacer z częścią podopiecznych.

Powitanie wiosny Nasi wolontariusze również zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki, jej wyposażeniem oraz problemami dnia codziennego. Był to także czas na nawiązanie nowych znajomości, co dobitnie przedstawiają zamieszczone zdjęcia. Powitaniu rodzącej się do życia, po zimowej przerwie, przyrodzie, towarzyszy także zbliżająca się wielkimi krokami atmosfera Świąt Wielkanocnych.

Powitanie wiosny Z tej okazji, na zaproszenie uczestników i kadry Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Pile oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas w Leżenicy, delegacja Szkoły, z zastępcą komendanta, insp. Witoldem St. Majchrowiczem, wzięła udział w uroczystym spotkaniu wielkanocnym. Była to również okazja do podzielenia się nie tylko święconym jajkiem, ale również refleksjami towarzyszącymi temu szczególnemu okresowi.

Powitanie wiosny Powitanie wiosny Powitanie wiosny Powitanie wiosny

(25.03.10)

Powrót na górę strony