Wizyta wolontariuszy w szpitalu

W ostatni wtorek października, grupa słuchaczy z naszej Szkoły odwiedziła pacjentów Oddziału Dziecięcego w pilskim Szpitalu Specjalistycznym.

Podczas spotkania wolontariusze przekazali dzieciom upominki w postaci pluszowych maskotek, zabawek, książek i gier planszowych oraz czekolady zebrane podczas piątkowej akcji krwiodawstwa.
W  szpitalnej świetlicy najmłodsi pacjenci wykonali pamiątkową daktyloskopię oraz mieli okazję wysłuchać na czym polega praca policjanta. Głośny śmiech dzieci, towarzyszący wizycie, świadczył o najbardziej korzystnym efekcie takiej „terapii”. Takie spotkania są wspaniałą okazją by choć na chwilę dzieci mogły zapomnieć o chorobach i bezwarunkowo pośmiać się. Bo czyż nie jest prawdą, jak mawiał Janusz Korczak, że „kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”?

Thiel/Pałys

  • Wizyta wolontariuszy w szpitalu
  • Wizyta wolontariuszy w szpitalu
  • Wizyta wolontariuszy w szpitalu
  • Wizyta wolontariuszy w szpitalu
  • Wizyta wolontariuszy w szpitalu
  • Wizyta wolontariuszy w szpitalu
Powrót na górę strony