Wizyty w pilskich przedszkolach

W poprzednim tygodniu, w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. Krasnala Hałabały oraz Przedszkolu Niepublicznym nr 1 Caritas w Pile przeprowadzono szereg zajęć edukacyjno – profilaktycznych.

Mając świadomość, że praca z dziećmi w wieku przedszkolnym przyczyni się do ukształtowania ich prawidłowych postaw, asp. Magdalena Pałys, specjalista Wydziału Prezydialnego, przeprowadziła zajęcia z przedszkolakami na temat ich bezpieczeństwa w środowisku. Podczas zajęć, prowadzonych w formie zabawy, dzieci dowiedziały się jak reagować w sytuacji zagrożenia, z kim i gdzie można nawiązywać kontakty oraz jakie niezbędne informacje należy przekazać dorosłym w sytuacji niebezpiecznej. Poznały jakie zasady obowiązują w ruchu drogowym, w szczególności zasady korzystania z przejścia dla pieszych. Największy nacisk położono na reguły podczas kontaktów z osobami nieznajomymi. Spotkania były podzielone na trzy części – po każdej z nich przedszkolaki wykazywały się zdobytą wiedzą, za co były nagradzane.

W trakcie zajęć dzieci miały okazję wcielić się w rolę technika kryminalistyki i wykonać pamiątkową daktyloskopię. Każdy dzielny przedszkolak otrzymał opaskę odblaskową oraz policyjne kolorowanki. Na zakończenie, dzieci obiecały, że będą stosowały się do poznanych zasad i podzielą się swoją wiedzą z najbliższymi.

                                                    

WP/ Magdalena Pałys

 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
 • Wizyty w pilskich przedszkolach
Powrót na górę strony