"Dla kolegów saperów"

W ostatni piątek miesiąca, w murach Szkoły odbyła się akcja krwiodawstwa po hasłem „Dla kolegów saperów”.

W pierwszej połowie października, w lasach Kuźni Raciborskiej doszło do wybuchu pocisku artyleryjskiego z czasów II Wojny Światowej. Zginęło wówczas 3 saperów (żołnierzy z 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic), a kilku zostało poważnie rannych. Aby okazać solidarność, w auli Szkoły, wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, zorganizowano akcję poboru krwi. Wzięło w niej udział 26 honorowych dawców: policjantów – słuchaczy Szkoły, którzy oddali łącznie prawie 12 litrów krwi.

Dzięki akcji zainicjowanej przez Samorząd Słuchaczy Szkoły Policji w Pile bank krwi wzbogacił się o jakże cenne litry płynu ratującego ludzkie życie i zdrowie. To nic nie kosztuje, a jest bezcennym, nieocenionym darem. Dajemy przykład!

 

WP/ Magdalena Pałys

  • Akcja krwiodawstwa
  • Akcja krwiodawstwa
  • Akcja krwiodawstwa
  • Akcja krwiodawstwa
  • Akcja krwiodawstwa
  • Akcja krwiodawstwa
  • Akcja krwiodawstwa
  • Akcja krwiodawstwa
  • Akcja krwiodawstwa
Powrót na górę strony