Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów - 2019 - Szkoła Policji w Pile

Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów

W ostatnich dniach w murach Szkoły gościliśmy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego w Pile oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile. W spotkaniu uczestniczyli również opiekunowie oraz Ireneusz Michniak, specjalista Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD Piła.

W celu przybliżenia pracy policjantów, pogłębienia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poznania historii budynku Szkoły, funkcjonariusze oraz pracownicy Szkoły przeprowadzili  spotkania z przedszkolakami oraz uczniami klas podstawowych. Dzieci zostały przywitane przez asp. Magdalenę Pałys, specjalistę Wydziału Prezydialnego, która opowiedziała o historii budynku oraz oprowadziła po jego pomieszczeniach. Nasi mali goście w bibliotece uczestniczyli w zajęciach z zakresu bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Pogadanki zostały przeprowadzone przez nadkom. Adrianę Niemczuk – Gorgoń, p.o. eksperta Wydziału Prezydialnego oraz kom. Bartosza Ogrodniczuk i mł. asp. Magdalenę Borowiak, wykładowców Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie auli, w której obywają się uroczystości szkolne oraz galerii „Akwarium”, gdzie mogły podziwiać wystawę maskotek policyjnych. Paulina Politowska, samodzielny referent Wydziału Prezydialnego, opowiedziała ciekawostki związane ze Szkołą oraz historię powstania pluszaków.

Następnie dzieci miały możliwość zwiedzić sale ćwiczeniowe, w których odbywały się zajęcia z kryminalistyki. Aby przybliżyć im pracę techników kryminalistyki, każda grupa została zapoznana z techniką pobierania odbitek linii papilarnych. Dzieci mogły samodzielnie wykonać pamiątkową daktyloskopię oraz pokolorować malowanki, na których znajdowały się obrazki pojazdów oraz zwierząt służbowych.

Nieoczekiwanie dla naszych małych gości w budynku Szkoły ogłoszony został alarm przeciwpożarowy. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które stały się jednocześnie wyjątkową okazją do mobilności i sprawności strażaków z JRG PSP w Pile oraz OSP Kaczory i Kruszewo. Każdorazowe pojawienie się kolejnego wozu strażackiego wywoływało coraz to głośniejsze okrzyki zachwytu przedszkolaków.

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe, które obiecały nosić na kurtkach oraz plecakach w drodze do przedszkola i szkoły.

 

WP/ Magdalena Pałys

 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów
 • Wyjątkowa wizyta przedszkolaków i uczniów