Dzień Edukacji Narodowej na sportowo

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazwany Dniem Nauczyciela, obchodzony był w Szkole Policji w Pile w dniu 17 października. W tym roku odbył się w duchu sportowej rywalizacji.

Dla wszystkich słuchaczy Szkoły przeprowadzono liczne konkursy sportowe. W zawodach uczestniczyły reprezentacje poszczególnych Kompanii, a zawodnicy rywalizowali w konkrecjach indywidualnych oraz drużynowych.

Słuchacze zmagania rozpoczęli na bieżni obiektów sportowych Szkoły od biegu na dystansie 800 m dla kobiet oraz 1000 m dla mężczyzn. Następnie odbył się bieg sztafety mieszanej 4x 250 m oraz rzut piłką na odległość, 2 kg dla kobiet oraz 3 kg dla mężczyzn. Druga część turnieju odbyła się w hali sportowej, gdzie zawodnicy wzięli udział w konkurencjach sztafetowych. Użyto w nich sprzęt wykorzystywany do szkolenia policjantów m.in. pałkę szturmową, kamizelkę przeciwuderzeniową oraz rękawice bokserskie. Największe emocje, zarówno wśród uczestników, jak i zawodników, wzbudziła jednak ostatnia konkurencja – przeciąganie liny.

Walka pomiędzy poszczególnymi Kompaniami była tak zacięta, że turniej został rozstrzygnięty dopiero po dogrywkach, zarówno o pierwsze, jak i trzecie miejsce. Na podium stanęły drużyny ze szkolenia podstawowego zawodowego:

I miejsce powędrowało do Kompanii 6

II miejsce zajęła Kompania 4

III miejsce wywalczyła Kompania 5

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharem, medalami, dyplomami oraz drobnymi upominkami ufundowanymi przez Komendanta Szkoły Policji w Pile oraz Zarząd NSZZ policjantów w Szkole Policji w Pile.

Pomimo zaciekłej walki w każdej konkurencji, turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze i duchu fair play. Spotkanie było okazją do oderwania się od codziennych trudów szkolenia oraz promowania aktywności fizycznej niezbędnej w codziennej służbie.

 

WP/ Magdalena Pałys

 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
 • Dzień Edukacji Narodowej na sportowo
Powrót na górę strony