Spotkanie z przedszkolakami

Jakie są numery alarmowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak postępować z nieznajomymi – o tym podczas spotkania z dziećmi z przedszkola rozmawiali policjanci z pilskiej Szkoły Policji.

W pierwszy piątek października, policjanci Zakładu Prawa i Kryminalistyki:  p.o. zastępca kierownika podkom. Łukasz Wiśniewski oraz młodszy wykładowca podkom. Jarosław Pińkowski odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Pile. Głównym tematem spotkania były zasady bezpiecznego zachowania.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jakie informacje muszą przekazać wybierając numer alarmowy, jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy, jakich zasad należy przestrzegać przy kontaktach z obcymi oraz jaką funkcję pełnią odblaskowe elementy.

Na spotkaniu wszystkie dzieci otrzymały zadanie pokolorowania malowanki o tematyce policyjnej, z którym znakomicie sobie poradziły. Każdy przedszkolak otrzymał w nagrodę opaskę odblaskową oraz słodki poczęstunek. Największą atrakcją okazała się jednak możliwość wykonania daktyloskopii, którą każde dziecko otrzymało na pamiątkę.

 

WP/ Magdalena Pałys

  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami
  • Spotkanie z przedszkolakami
Powrót na górę strony