Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego

We wtorek, w auli Szkoły Policji w Pile odbyła się uroczysta inauguracja szkolenia zawodowego podstawowego. 200 nowo przyjętych policjantów rozpoczęło, najprawdopodobniej najważniejsze w swoim życiu zawodowym szkolenie.

W rozpoczęciu kursu uczestniczyli: p.o. Zastępca Komendanta Szkoły ds. logistycznych mł. insp. Agnieszka Kozłowska – Kordy, Zastępca Komendanta Szkoły ds. dydaktycznych mł. insp. Michał Kominowsk, kierownicy oraz kadra dydaktyczna szkoły.

Policjanci z garnizonów kujawsko–pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, mazowieckiego oraz dolnośląskiego, podczas 1123 godzin lekcyjnych będą przygotowywani (teoretycznie i praktycznie) do skutecznego wykonywania podstawowych czynności służbowych, m.in. w zakresie ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, ujawniania sprawców wykroczeń i przestępstw, taktyki i technik interwencyjnych, a także wyszkolenia strzeleckiego.

Program szkolenia zawodowego podstawowego przewiduje zakończenie kursu w formie egzaminu, który jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas trwania szkolenia. Jego ukończenie pozwala na wykonywanie zadań służbowych na poziomie podstawowym w służbie prewencyjnej w komórkach organizacyjnych patrolowo – interwencyjnych i oddziałów prewencji Policji.

 

WP/ Magdalena Pałys

  • Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego
  • Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego
  • Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego
  • Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego
  • Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego
  • Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego
  • Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego
  • Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego
  • Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego
Powrót na górę strony