XVIII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego

Co roku, w okolicy święta św. Michała Archanioła – patrona Policji, na Jasnej Górze odbywają się spotkania środowiska policyjnego. Przedstawiciele Szkoły również uczestniczyli w tym wydarzeniu. W tym roku odbyło się ono w ostatnią niedzielę września i miało szczególną intencję – 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Uczestnicy wydarzenia, mogli podziwiać pokaz musztry paradnej policjantów z Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i pokaz musztry paradnej Motocyklowej Asysty Honorowej Policji, przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Uroczysta Msza Święta, która odbyła się na Jasnej Górze celebrowana była przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka - Delegata Konferencji Episkopatu Polski do Spraw Duszpasterstwa Policji, z kapelanami Policji. Udział w niej wzięli Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży, Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z całego kraju.

Szkołę Policji w Pile reprezentowała p.o. Zastępca Komendanta mł. insp. Agnieszka Kozłowska – Kordy, poczet sztandarowy w składzie: podkom. Paweł Deutsch – dowódca pocztu, asp. szt. Maciej Kańczkowski – sztandarowy, asp. szt. Sebastian Mencel – asystujący, a także policjanci i pracownicy Szkoły.

 

WP/ Magdalena Pałys

  • XVIII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego
  • XVIII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego
  • XVIII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego
  • XVIII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego
  • XVIII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego
  • XVIII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego
Powrót na górę strony