Asp. szt. Małgorzata Krzyżan wicemistrzynią Europy!

W okresie od 5 do 15 września 2019 roku w Wenecji we Włoszech odbyły się 21 Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Masters. W zawodach wzięło udział blisko 4500 sportowców z 42 państw europejskich. Gościnnie wystartowali również zawodnicy 15 państw spoza Europy.

Wśród europejczyków Polskę reprezentowała asp. szt. Małgorzata Krzyżan – młodszy wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki Szkoły Policji w Pile, która wystartowała w pchnięciu kulą kobiet W50 zajmując VI miejsce. W jej koronnej konkurencji, w rzucie dyskiem wywalczyła natomiast srebrny medal i uzyskała tytuł wicemistrzyni Europy.

Zawody odbywały się na trzech obiektach sportowych w miejscowościach będących częścią regionu Wenecji. Konkurs pchnięcia kulą odbywał się w Jesolo 6 września 2019 roku przy bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Rzut dyskiem w Caorle, ze względu na załamanie pogody, został przeniesiony na godzinę 9 rano 9 września 2019 roku.

Jest to kolejny sukces naszej koleżanki w sezonie startowym 2019, po wywalczeniu przez nią srebrnego medalu Mistrzostw Świata Masters i trzech złotych medalach Mistrzostw Polski Masters.

 

WP/ Magdalena Pałys

 

  • Mistrzostwa Europy w Wenecji
  • Mistrzostwa Europy w Wenecji
  • Mistrzostwa Europy w Wenecji
  • Mistrzostwa Europy w Wenecji
  • Mistrzostwa Europy w Wenecji
  • Mistrzostwa Europy w Wenecji
Powrót na górę strony