Policjant ze Szkoły Policji w Pile w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej

Podkom. Sebastian Polak – młodszy wykładowca Zakłady Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej.

29-letni mieszkaniec Piły był także poszukiwany przez Sądy na terenie kraju. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia. Funkcjonariusz swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest dla niego czymś więcej niż pracą.

6 sierpnia br. po godz. 13.00 podkom. Sebastian Polak – młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile, korzystając z wolnego czasu robił zakupy na terenie marketu przy ul. Wyspiańskiego w Pile. Będąc w sklepie zauważył dwóch mężczyzn, którzy dość dziwnie i nerwowo się zachowywali. Po chwili poszli oni w kierunku kas, funkcjonariusz po zrobieniu zakupów wyszedł ze sklepu.

Jednak zachowanie mężczyzn wzbudziło pewne podejrzenie policjanta i postanowił on im się przyjrzeć. Kiedy był już w swoim samochodzie, w pewnym momencie zauważył, jak mężczyźni uciekają ze sklepu. Jeden z nich trzymał sklepowy koszyk z towarem w środku. Funkcjonariusz błyskawicznie za nimi pojechał. Mężczyźni uciekali między blokami. Nagle funkcjonariusz zajechał jednemu z nich drogę i wysiadł z auta.

Policjant krzyczał, żeby mężczyzna się zatrzymał, ale ten nie reagował na żadne polecenia. Wyjął on z koszyka butelkę z alkoholem i chciał uderzyć policjanta. Po czym ponownie zaczął uciekać. Po kilkunastu metrach sprawca zatrzymał się i ponownie chciał zaatakować funkcjonariusza. Podkom. Sebastian Polak błyskawicznie obezwładnił sprawcę i wyrwał mu butelkę.

Jeden z przechodniów zadzwonił do dyżurnego pilskiej komendy i poprosił o wsparcie. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego z pilskiej komendy i przewieźli mężczyznę do policyjnego aresztu. Okazało się, że był on także poszukiwany przez sądy na terenie kraju do odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwa. Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec Piły. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat.

Podkom. Sebastian Polak swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest dla niego czymś więcej niż pracą, a policjantem jest przez całą dobę.


 

Podkom. Żaneta Kowalska / KPP w Pile