W dniach 03-04 sierpnia 2019 roku Szkoła Policji w Pile organizuje obchody Święta Policji połączone z oddaniem do użytku akademika.

W 100. rocznicę powstania Policji Państwowej pilska szkoła Policji przygotowała obchody Święta Policji oraz oddania do użytku akademika. Obchody potrwają dwa dni. Uroczystości oficjalne (03.08 godzina 12.30) na placu apelowym Szkoły odbędą się pod patronatem honorowym Elżbiety Witek - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

W sobotę, 03 sierpnia od godziny 14.00 na Pl. Staszica organizujemy  Miasteczko Policyjne. 

W niedzielę, 04 sierpnia msza święta z pełnym ceremoniałem policyjnym i udziałem orkiestry reprezentacyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Początek o godzinie 12.00 w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych - Piła ul. Złota 1.

 

Zapraszamy mieszkańców Piły i okolic do uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących obchodom 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. 

SP/Sebastian WEGNER