Półkolonia z MDK „ISKRA” z wizytą w pilskiej Szkole Policji - 2019 - Szkoła Policji w Pile

Półkolonia z MDK „ISKRA” z wizytą w pilskiej Szkole Policji

W minionym tygodniu, mieliśmy okazję gościć w murach Szkoły letnią półkolonie z Młodzieżowego Domu Kultury „ISKRA” w Pile.


Dla młodzieży przygotowano zajęcia praktyczne, które mają przyczynić się w przyszłości
do świadomego wstępowania w szeregi polskiej Policji. Podczas wizyty, młodzież zwiedziła Szkołę i poznała jej zaplecze dydaktyczne (sale tematyczne, obiekty sportowe, szkolną galerię sztuki, strzelnicę, obiekt symulacyjny laboratorium amfetaminy i plantacji marihuany), ale przede wszystkim uczestniczyła w specjalnie przygotowanych na tę okazję zajęciach dydaktycznych.


Dla młodzieży zorganizowano zajęcia z wykładowcami Zakładu Służby Kryminalnej oraz Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych dotyczące m.in.: kryminalistyki, wyszkolenia strzeleckiego, pierwszej pomocy, taktyki i techniki interwencji, historii Policji.


Warto podkreślić, że tego typu wydarzenia mają charakter nie tylko integracyjno-edukacyjny, ale również mają na celu promocję służby w Policji, a tym samym mogą przyczynić się przyszłości do podjęcia decyzji o wyborze zawodu policjanta.


SP/Sebastian Wegner