To, co najważniejsze - 2008 - Szkoła Policji w Pile

To, co najważniejsze

Data publikacji 14.06.2011

Tradycja i obrzędowość Świąt Bożego Narodzenia były tematem wykładu wygłoszonego przez Ziemowita Niedźwieckiego, kierownika Działu Etnograficznego ...

To, co najważniejsze Tradycja i obrzędowość Świąt Bożego Narodzenia były tematem wykładu wygłoszonego przez Ziemowita Niedźwieckiego, kierownika Działu Etnograficznego Muzeum Okręgowego im. Stanisława Staszica w Pile. Podczas tego przedświątecznego spotkania, w którym uczestniczyła kadra, słuchacze oraz mieszkańcy Piły, prelegent opowiedział o znaczeniach świąt w cyklu dorocznym. To, co najważniejsze Można było dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat wigilijnych potraw, dekorowania i wystroju wnętrz oraz świątecznych zwyczajów. Podczas spotkania ilustrowanego prezentacją multimedialną prelegent przedstawił wigilijne wierzenia, legendy i wróżby pochodzące z różnych regionów Polski.

To, co najważniejsze Dzięki wykładowi, każdy z obecnych miał okazję przekonać się, jak wielki wpływ mają święta Bożego Narodzenia na nasze codzienne życie. To za ich atmosferą, pełną rodzinnej bliskości i ciepła, tęsknimy przez cały rok. Tęsknimy za tym, co w życiu najważniejsze. Bo jak mawiał autor ?Małego Księcia? - Antoine de Saint-Exupéry - ?Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu?.

(19.12.08)