Veni Vidi Audivi Vidi

Data publikacji 15.06.2011

Nie, to nie błąd. To nie słowa Juliusza Cezara do Amatiusza, ale utrzymana w tym duchu interpretacja nowoczesnego podejścia do nauczania. Przyszedłem, zobaczyłem, usłyszałem i zrozumiałem.

Veni Vidi Audivi Vidi Nie, to nie błąd. To nie słowa Juliusza Cezara do Amatiusza, ale utrzymana w tym duchu interpretacja nowoczesnego podejścia do nauczania. Przyszedłem, zobaczyłem, usłyszałem i zrozumiałem. Działając w tym kierunku uzupełniliśmy wyposażenie szkolnej auli. Bagatela, uzupełniliśmy. To teraz inny świat. Do istniejącego nowoczesnego systemu nagłośnienia i oświetlenia (umożliwiającego oświetlanie sektorowe, grupowe, kierunkowe o zmiennym natężeniu) dodaliśmy zintegrowany system wizualizacji, składający się z ekranu o wymiarach 358 na 269 cm oraz nowoczesnego projektora wyposażonego w trzy polisilikonowe matryce XGA o przekątnej 1,3 cala, wykonane w technologii LCD Micro Lens i zapewniające natywną rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. Veni Vidi Audivi Vidi W standardowym trybie pracy wytwarzany strumień światła osiąga jasność 5500 ANSI lumenów i pozwala na projekcję obrazów o przekątnej 1,5 - 7,5 metra, z odległości 2,2 - 11,6 metrów.

Serce całego systemu, przełącznik multimedialny, zbiera sygnały z różnych źródeł, pozwalając jednocześnie na sterowanie nimi i transmitowanie do projektora oraz podłączonych monitorów. Przełącznik integruje także istniejące elementy wyposażenia - nagłośnienie i oświetlenie. Sterowanie całością odbywa się z niewielkiego, przenośnego (bezprzewodowego) panelu z ekranem dotykowym. Całkowity koszt systemu zamknął się kwotą 42 tysięcy złotych.

Nic, tylko uczyć

Veni Vidi Audivi Vidi Veni Vidi Audivi Vidi Veni Vidi Audivi Vidi Veni Vidi Audivi Vidi

(25.01.08)

Powrót na górę strony