Szkoła życia

Data publikacji 18.06.2011

Wtorek był pierwszym dniem szkolenia dla 110 osobowej grupy adeptów policyjnej sztuki. Przyjechali do Szkoły Policji w Pile z wielu miejsc Polski - z województw: ...

Szkoła życia Wtorek był pierwszym dniem szkolenia dla 110 osobowej grupy adeptów policyjnej sztuki. Przyjechali do Szkoły Policji w Pile z wielu miejsc Polski - z województw: lubuskiego, mazowieckiego i opolskiego. Są gotowi do pół roku wytężonej nauki, ale zadanie nie jest łatwe. Jako pierwsi realizują znowelizowany program szkolenia podstawowego, który jeszcze lepiej przygotowuje do realizacji zadań służbowych. Dla nich są to w przeważającej części nowe dziedziny wiedzy i umiejętności. Szkoła życia Od zasad pełnienia służby prewencyjnej do taktyki i technik interwencji, od postępowania mandatowego do zabezpieczania miejsca popełnienia przestępstwa, od udzielania pomocy przedmedycznej do strzelania. I nie wystarczy nauczyć się - trzeba pokazać, że potrafi się to zrobić.

Po ukończeniu szkolenia podstawowego przed nimi "szkoła życia". Lata mozolnego gromadzenia kolejnych doświadczeń, doskonalenie umiejętności i specjalizacja na kolejnych kursach, blaski i cienie policyjnej służby. My życzymy im samych blasków - przecież każdy z nich "w plecaku dźwiga buławę".

Szkoła życia Szkoła życia Szkoła życia Szkoła życia

(05.12.07)

Powrót na górę strony