Szkoła w Barwach Wolontariatu - 2007 - Szkoła Policji w Pile

Szkoła w Barwach Wolontariatu

Data publikacji 18.06.2011

Jest ich w Polsce już 5 milionów osób, od 1999 roku przepracowali na terenie Piły i okolic blisko 500.000 godzin. Mowa o wolontariuszach, którymi są także słuchacze, pracownicy i funkcjonariusze ...

Barwy wolontariatu Jest ich w Polsce już 5 milionów osób, od 1999 roku przepracowali na terenie Piły i okolic blisko 500.000 godzin. Mowa o wolontariuszach, którymi są także słuchacze, pracownicy i funkcjonariusze pilskiej Szkoły Policji. Barwy wolontariatu W Pilskim Domu Kultury odbyła się niezwykle wzruszająca uroczystość, przyznano nagrody i wyróżnienia w corocznym konkursie "Barwy Wolontariatu". Wśród nominowanych do tej zaszczytnej nagrody, znalazły się osoby indywidualne oraz prestiżowe instytucje, a także Szkoła Policji w Pile, która już po raz kolejny, otrzymała specjalny dyplom uznania. W Szkole od wielu lat działa Klub HDK PCK "eRka", nasi wolontariusze są bardzo otwarci i chętnie angażują się w działania na rzecz społeczeństwa, niosąc bezinteresowną pomoc potrzebującym, m.in. w Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Biorą tez udział w działalności kulturalnej i edukacyjnej na terenie Piły i regionu.

Barwy wolontariatu Celem działalności "Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile" (SCW) jest szerzenie idei bezpłatnej pomocy. Działania te mają na celu ukazanie i wkomponowanie wolontariatu w codzienne życie, jako niezmiernie ważnego elementu budowania społeczeństwa obywatelskiego. Podczas uroczystej gali w PDK wystąpiły zespoły wokalne i taneczne z pilskich szkół i organizacji. Specjalne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy przekazali: Starosta Pilski Tomasz Bugajski, Prezydent Miasta Piły Zbigniew Kosmatka, Dyrektor pilskiego SCW Regina Massalska-Czadankiewicz oraz senator RP Mieczysław Augustyn.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.

Barwy wolontariatu Barwy wolontariatu Barwy wolontariatu Barwy wolontariatu

(07.12.07)