Wolontariusze w mundurach

Data publikacji 18.06.2011

Z inicjatywy samorządu szkolnego, słuchacze V kompanii gościli w Warsztatach Terapii Zajęciowej (WTZ) w Pile na ul. Motylewskiej....

alt Z inicjatywy samorządu szkolnego, słuchacze V kompanii gościli w Warsztatach Terapii Zajęciowej (WTZ) w Pile na ul. Motylewskiej. Wolontariusze zostali bardzo miło i ciepło przyjęci przez podopiecznych, którzy oprowadzili ich po ośrodku, pokazując przepiękne prace, które wykonują w ośmiu pracowniach: plastycznej, wikliniarskiej, stolarskiej, papieru czerpanego, ceramicznej, rękodzieła, gospodarstwa domowego i komputerowej. W czasie wizyty, nie zabrakło wzruszeń i niezwykłych, świątecznych emocji. Dziękujemy słuchaczom ? wolontariuszom za wielkie serca!

alt Pilskie Warsztaty Terapii Zajęciowej powstały w 2003 roku. Ich celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. WTZ są także formą rehabilitacji społecznej i wstępnej rehabilitacji zawodowej. Umożliwiają uczenie się samodzielności i odpowiedzialności, poznanie samego siebie, poprzez aktywną pracę w pracowniach tematycznych oraz nawiązywanie kontaktów i współpracy z grupami młodzieży niepełnosprawnej z kraju i zagranicy. Ośrodek współpracuje ze znanymi artystami i ludźmi kultury.

alt alt alt alt
alt alt alt alt
alt alt alt alt
alt alt alt alt

(13.12.07)

Powrót na górę strony