VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie - 2007 - Szkoła Policji w Pile

VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie

Data publikacji 18.06.2011

"Maryja wzorem naszego powołania" pod takim hasłem obchodzono w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego, w którym udział wzięli ...

VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie "Maryja wzorem naszego powołania" pod takim hasłem obchodzono w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego, w którym udział wzięli słuchacze, kadra i pracownicy pilskiej Szkoły Policji.

VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie W niedzielne przedpołudnie sprzed częstochowskiej katedry Świętej Rodziny wyruszyła defilada policjantów biorących udział w pielgrzymce. Złożyli oni kwiaty przy pomniku księdza Jerzego Popiełuszki i oddali hołd przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie na jasnogórskich Błoniach odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji środowiska policyjnego koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Mariana Dusia - krajowego duszpasterza Policji. W tym ważnym wydarzeniu brali też udział policyjni kapelani, w tym - kapelan Szkoły Policji w Pile - ks. dr Władysław Nowicki.

VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie Podczas tej uroczystości odbyło się poświęcenie i wręczenie sztandaru Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu "Rodzina Policyjna 1939".

Następnie delegacje środowiska policyjnego uroczyście przeszły do kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej, gdzie modlono się przy Cudownym Obrazie Królowej Polski, a później przy płaskorzeźbie "Gloria Victis" w intencji ponad 12 tysięcy policjantów pomordowanych na Wschodzie. Na zakończenie uroczystości w Sali Papieskiej miało miejsce spotkanie przybyłych policjantów i ich rodzin z przeorem klasztoru oraz kierownictwem Komendy Głównej Policji.

VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie
VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie
VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie VI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego w Częstochowie

(01.10.07)