W trosce o bezpieczeństwo

Data publikacji 18.06.2011

Dziewięćdziesięciu słuchaczy pilskiej Szkoły Policji odbywających szkolenie zawodowe podstawowe, wspólnie z wykładowcami Zakładu Prewencji Szkoły Policji, pełniło służbę patrolowo - interwencyjną na terenie miasta i gminy Wałcz.

KPP-Wałcz Dziewięćdziesięciu słuchaczy pilskiej Szkoły Policji odbywających szkolenie zawodowe podstawowe, wspólnie z wykładowcami Zakładu Prewencji Szkoły Policji, pełniło służbę patrolowo - interwencyjną na terenie miasta i gminy Wałcz. Wykonując zadania, słuchacze czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz interweniowali w przypadkach naruszenia prawa i porządku publicznego.

W trakcie służb, które odbywały się w ramach zajęć dydaktycznych, młodzi policjanci wylegitymowali łącznie 250 osób, ujawnili 194 wykroczenia porządkowe oraz w ruchu drogowym, sporządzili 11 wniosków o ukaranie do Sądu Grodzkiego, nałożyli 19 mandatów karnych, a w 164 przypadkach zastosowali pouczenie.

Służba młodych policjantów zyskała uznanie nie tylko w oczach kierownictwa KPP w Wałczu, lecz przede wszystkim wśród społeczności lokalnej.

Dla słuchaczy było to kolejne doświadczenie przygotowujące ich do realizacji zadań służbowych w warunkach rzeczywistych, co pozwoliło przybliżyć im pracę w jednostce terenowej.

(06.07.06)

Powrót na górę strony