Wizyta w Holandii

Data publikacji 28.06.2011

W konferencji odbywającej się w ośrodku szkoleniowym wyższej kadry dowódczej holenderskiej policji w Warnsveld, wzięli udział przedstawiciele resortów spraw wewnętrznych, policji, ...

Wizyta w Holandii W konferencji odbywającej się w ośrodku szkoleniowym wyższej kadry dowódczej holenderskiej policji w Warnsveld, wzięli udział przedstawiciele resortów spraw wewnętrznych, policji, straży granicznej z Belgii, Bułgarii, Czech, Cypru, Danii, Grecji, Holandii, Łotwy, Niemiec, Polski (reprezentant Szkoły Policji w Pile), Portugalii, Szkocji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch. Konferencja była poświęcona wymianie doświadczeń w aspekcie zróżnicowania procesu szkolenia, zarówno w płaszczyźnie celów i metod treningu, jak również odmienności prawnych, kulturowych i historycznych oraz tworzenia właściwego ?środowiska treningowego?, czyli warunków do wydajnego i efektywnego szkolenia. Kolejnym aspektem poruszanym w trakcie konferencji była tematyka EPLN (European Police Learning Net), czyli Europejskiej Policyjnej Sieci Szkoleniowej oraz EPDN (European Police Discussion Net) ? Europejskiej Policyjnej Sieci Dyskusyjnej, jako narzędzia szkoleniowego oraz płaszczyzny wymiany informacji i doświadczeń służących podnoszeniu kwalifikacji.

Ośrodek w Warnsveld położony jest w pobliżu miejscowości Zutphen, około 30 km na północny wschód od bliskiego sercom wielu Polaków Arnhem i mieści się w wiekowej posiadłości ?Huis ?t Velde?, której historia sięga 1326 roku. Pobliskie Zutphen to urocze stare hanzeatyckie miasto, którego świetność przypadła na lata 1300-1600. Jest ono także siedzibą szkoły policji kryminalnej, stanowiącej część Holenderskiej Akademii Policyjnej.

Spotkanie pozwoliło na zapoznanie się z problematyką systemu i metod szkolenia w państwach Unii Europejskiej oraz nawiązanie cennych kontaktów, które pozwolą na dalsze rozwijanie współpracy międzynarodowej, między innymi poprzez wykorzystanie platformy oferowanej przez EPLN.

Powrót na górę strony