Szkolna Drużyna Piłkarska w I lidze

Data publikacji 28.06.2011

We wrześniu 2005 r. powstała idea reaktywowania reprezentacji Szkoły Policji w halowej piłce nożnej. Pomysł dotyczył zgłoszenia jej do udziału w rozgrywkach Pilskiej ...

We wrześniu 2005 r. powstała idea reaktywowania reprezentacji Szkoły Policji w halowej piłce nożnej. Pomysł dotyczył zgłoszenia jej do udziału w rozgrywkach Pilskiej II Ligi Piątek Piłkarskich. Start wypadł okazale, gdyż w inauguracyjnym meczu reprezentacja Szkoły pokonała drużynę El-Centro 3:1. Niestety entuzjazm opadł po kolejnych dwóch porażkach z rzędu. Nie załamało to jednak naszej ekipy...

...po intensywniejszych treningach na hali Szkoły Policji w Pile drużyna zaczęła odnosić ponowne sukcesy.

Pod koniec roku 2005 drużyna zgłoszona została do amatorskiej ligi piłki halowej, organizowanej w Wałczu przez Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Udało się pogodzić terminy rozgrywek w dwóch ligach, a w dodatku w dwóch różnych miastach. Od startu w lidze wałeckiej nastąpiła znacząca poprawa jakości gry drużyny Szkoły. W tym okresie nie przegrała ona 21 meczy z rzędu, licząc spotkania z ligi pilskiej oraz wałeckiej.

Drużyna wygrała ligę wałecką zdobywając puchar jak również sympatię kibiców. W II lidze pilskiej objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca, tocząc pod koniec ligowego kalendarza pasjonujące boje z drużyną SM Jadwiżyn (3:2) oraz Tomlak CSV (3:2). Wywalczyła I miejsce w II Pilskiej Lidze Piątek Piłkarskich i tym samym uzyskała awans do ligi I.

Powrót na górę strony