Turniej Piłki Koszykowej

Data publikacji 28.06.2011

W dniu 3 listopada 2005 roku w Szkole Policji w Pile odbył się Turniej Piłki Koszykowej. W przedmiotowej imprezie udział wzięli przedstawiciele czterech kompanii ...

W dniu 3 listopada 2005 roku w Szkole Policji w Pile odbył się Turniej Piłki Koszykowej. W przedmiotowej imprezie udział wzięli przedstawiciele czterech kompanii reprezentujący kursy podstawowe. Po wstępnym losowaniu wyłonione zostały dwie grupy rozgrywkowe.

Już od samego początku, tj. od pierwszego meczu widać było, że żadna z drużyn nie ?odpuści? co miało bezpośrednie przełożenie na wysoki poziom wszystkich rozgrywek. Po zaciętej rywalizacji do finału przeszły dwie drużyny z kompani IV. oraz I. Po niezwykle zaciętym meczu III miejsce w turnieju zdobyli reprezentanci kompanii III.

Wreszcie nadszedł czas na finał. Do tej rozgrywki drużyny finałowe, jak można się było domyśleć, wystawili najsilniejsze składy. Od samego początku meczu finałowego rywalizacja na parkiecie była niezwykle zacięta. Po pierwszej połowie wynik meczu był remisowy. Druga połowa zdecydowanie zmieniła obraz gry. Już na jej początku zdecydowaną przewagę uzyskali przedstawiciele kompanii IV, którzy nie oddali jej już do końca. Po zakończeniu rozgrywek okazało się, ze pierwsze miejsce w Turnieju Piłki Koszykowej zdobyli reprezentanci kompanii IV, drugie kompanii I. a trzecie przedstawiciele kompanii III.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że impreza była kolejną już zorganizowaną przez samorząd szkolny w ostatnim czasie. Pierwsza taka duża impreza miała miejsce we wrześniu 2005 roku, podczas której słuchacze rywalizowali w Halowym Turnieju Piłki Nożnej.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że impreza była bardzo udana a przede wszystkim przeprowadzona w duchu fair play. Przyglądając się rywalizacji oraz dużemu zaangażowaniu uczestników turnieju widać w ewidentny sposób potrzebę organizacji takich imprez w aspekcie zagospodarowania zajęć pozadydaktycznych słuchaczy szkoły. Na marginesie warto wspomnieć, że już na początku miesiąca grudnia zorganizowane zostaną kolejne rozgrywki rewanżowe w Halową Piłkę Nożną.

Powrót na górę strony