Porozumienia o współpracy

Porozumienie z SYGNAŁ-em

Data publikacji 14.01.2013

Szkoła zawarła porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ. Porozumienie, formalizujące wieloletnią ...

Porozumienie z SYGNAŁ-em Szkoła zawarła porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ. Porozumienie, formalizujące wieloletnią współpracę, dotyczy współdziałania w upowszechnianiu wiedzy i wymiany doświadczeń w zakresie kradzieży sygnału telewizyjnego. Z ramienia Szkoły porozumienie podpisał Zastępca Komendanta mł. insp. Piotr Gaca, natomiast ze strony Stowarzyszenia ? Prezes Zarządu Jarosław Mojsiejuk oraz Wiceprezes Zbigniew Taraś.

Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale też dewastacja mienia, skutkująca pogorszeniem jakości sygnału telewizyjnego, awariami i przerwami w odbiorze. Operatorzy telewizji kablowej są narażeni na włamania do skrzynek na klatkach schodowych, podłączenia przy użyciu nielegalnych złącz, instalacje nielegalnych filtrów do odbioru płatnych kanałów. Dzięki ścisłej współpracy Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ z organami ścigania, piraci nie czują się dziś bezkarni.

Od kilku lat SYGNAŁ organizuje szkolenia i seminaria dla Policji oraz prokuratury, w których udział wzięło już kilka tysięcy osób. Do grona tych osób należą słuchacze kursu zawodowego podstawowego, którym Zbigniew Taraś ? wiceprezes wspomnianego Stowarzyszenia oraz Dariusz Poniatowski z Cyfrowego Polsatu ? przybliżyli tematykę związaną z kradzieżą sygnału telewizyjnego, regulacje prawne oraz sposoby ujawniania i ścigania sprawców tego procederu.

Porozumienie z SYGNAŁ-em Porozumienie z SYGNAŁ-em

autor: Krzysztof Opaliński