Porozumienia o współpracy

Porozumienie z COS Straży Granicznej w Koszalinie

Data publikacji 07.04.2011

COS SG w Koszalinie Szkolenie jest jednym z najważniejszych elementów warunkujących efektywną służbę. Identyczne spojrzenie na ten element połączyło kilka lat temu Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie i Szkołę Policji w Pile.

Nowe wyzwania związane z członkostwem w Unii Europejskiej oraz pokrewne zakresy zadań zaowocowały podjęciem współpracy.

Początki kooperacji sięgają roku 2004 i udziału przedstawicieli COSSG w warsztatach wykładowców informatyki, warsztatach dot. kradzieży sygnału telewizyjnego, sympozjum „Pragmatyka zwalczania przestępczości prania pieniędzy w Polsce”. Policjanci ze Szkoły uczestniczyli z kolei w szkoleniach z zakresu handlu ludźmi, identyfikacji pojazdów i naruszeń własności intelektualnej. To tylko niektóre ze zrealizowanych przedsięwzięć.

Chcąc nadać rozwijającemu się współdziałaniu formalną rangę, komendanci obu szkół podpisali w dniu 9 stycznia br. porozumienie o współpracy, które konstytuuje dotychczasowe działania i wytycza nowe kierunki wzajemnej aktywności:

• organizowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze szkoleniowym;
  • wymiana doświadczeń z zakresu metod i form kształcenia zawodowego;
  • rozwój i doskonalenie kompetencji zawodowych kadry kierowniczej i dydaktycznej;
  • współdziałanie przy pozyskiwaniu funduszy unijnych na realizację zadań statutowych.

COS SG w Koszalinie COS SG w Koszalinie COS SG w Koszalinie COS SG w Koszalinie

(10.01.07)