Porozumienia o współpracy

Porozumienie o współpracy z SP w Holesovie

Data publikacji 06.04.2011

W dniach 9 do 12 stycznia 2006 roku delegacja pracowników Szkoły Policji w Pile gościła z wizytą w Szkole Policyjnej MSW w Holesovie w Republice Czeskiej.

Porozumienie z SP w Holesowie

Głównym punktem wizyty było podpisanie umowy o wzajemnej współpracy między szkołami. Przedmiotowa umowa przewiduje m.in. prowadzenie wspólnych badań naukowych na potrzeby Policji Polskiej i Czeskiej, wymianę kadry naukowo-dydaktycznej oraz słuchaczy w celu uczestniczenia w kursach, seminariach, konferencjach panelowych organizowanych w obu uczelniach. Ponadto ważnym punktem porozumienia jest organizowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze szkoleniowym, kulturalnym i sportowym jak również wzajemna pomoc w uzupełnianiu materiałów do prac naukowych kadry dydaktycznej i słuchaczy.

Porozumienie z SP w Holesowie

Oprócz podpisania wspomnianej umowy delegacja Szkoły Policji w Pile miała okazję również dokładnie przyjrzeć się strukturze organizacyjnej Szkoły Policyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Holesovie, a wspomnieć należy na marginesie, że zrobiła ona na gościach ogromne wrażenie: rozbudowane zaplecze dydaktyczne, doskonałe warunki szkolenia to tylko niektóre elementy, które wzbudziły podziw.

Porozumienie z SP w Holesowie

Na uwagę zasługuje również sposób, w jaki podjęta została polska delegacja. Czescy gospodarze od samego początku zadbali, aby spotkaniu towarzyszyła jak najlepsza atmosfera. Zorganizowane zostało m.in. zwiedzanie jednostek Policji znajdujących się na terenie miasta Zlin. Uwagę zwiedzających zwrócił głównie system informatyczny funkcjonujący w komendach, który przez standaryzację stanowi uniwersalne narzędzie w walce z tamtejszą przestępczością.

Na pierwsze efekty podpisanego porozumienia nie trzeba będzie długo czekać albowiem już w miesiącu lutym zapowiedziana jest rewizyta czeskich kolegów. Jej głównym celem będzie rozpoczęcie prac w uruchomieniu programu z zakresu profilaktyki narkotykowej przy współudziale Unii Europejskiej.

(13.01.06)