E-biblioteka

Postępowanie odwoławcze w sprawach dyscyplinarnych w służbach mundurowych

Postępowanie odwoławcze w sprawach dyscyplinarnych w służbach mundurowych, pod red. Wiesława Kozielewicza, Piotra Jóźwiaka i Krzysztofa Opalińskiego

„Postępowanie odwoławcze w sprawach dyscyplinarnych w służbach mundurowych” - to tytuł kolejnej, szóstej już publikacji będącej pokłosiem seminarium poświęconego odpowiedzialności dyscyplinarnej w służbach mundurowych, które odbyło się 20 listopada ubiegłego roku w Szkole Policji w Pile.

W seminarium wzięło udział kilkadziesiąt osób, wśród których nie zabrakło przedstawicieli Sądu Najwyższego, środowisk naukowych, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i jednostek organizacyjnych Policji - ekspertów, teoretyków i praktyków.

Podczas obrad prelegenci poruszali wiele interesujących zagadnień dot. postępowań dyscyplinarnych w służbach mundurowych, w szczególności w aspekcie postępowania odwoławczego w sprawach dyscyplinarnych. Odzwierciedleniem poruszanych podczas seminarium treści jest niniejsza publikacja.

Wydawnictwo Szkoły Policji w Pile, 2016 rok, wyd. I, ss. 113.