E-biblioteka

Przestępstwa przeciwko mieniu (art. 278 p.294 k.k.)

Data publikacji 13.07.2011

Jolanta Curyło Przestępstwa przeciwko mieniu (art. 278 p. 294 k.k.) (ponad 3MB) Publikacja przedstawia wszystkie przestępstwa z rozdziału XXV kodeksu karnego ?Przestępstwa przeciwko mieniu?. Autorka przedstawia kolejno, zgodnie z systematyką w kodeksie karnym, poszczególne przestępstwa, ich istotę, typy kwalifikowane i typy uprzywilejowane oraz ustawowe znamiona i tryby ścigania. Ponadto, wskazuje najczęstsze sytuacje wystąpienia realnego zbiegu przestępstw i realnego zbiegu przepisów przestępstw przeciwko mieniu z innymi przestępstwami i przepisami z kodeksu karnego. Nawiązuje również do wybranych wykroczeń przeciwko mieniu, wykazując ich istotę i znamiona. Autorka obszernie wykorzystuje uchwały i orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz orzecznictwo sądów apelacyjnych i okręgowych, wskazując na wykładnię i kierunki orzecznictwa organów stosujących prawo. Omówienie poszczególnych przestępstw i ich znamiona poparte jest przykładami. Publikacja jest skierowana przede wszystkim do policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego, słuchaczy kursów specjalistycznych operacyjno-dochodzeniowych i kursów specjalistycznych w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej oraz kursów zawodowych podstawowych. Wydawnictwo: Szkoła Policji w Pile, 2011, wydanie I, ss. 68.

alt
Publikacja przedstawia wszystkie przestępstwa z rozdziału XXV kodeksu karnego ?Przestępstwa przeciwko mieniu?. Autorka przedstawia kolejno, zgodnie z systematyką w kodeksie karnym, poszczególne przestępstwa, ich istotę, typy kwalifikowane i typy uprzywilejowane oraz ustawowe znamiona i tryby ścigania. Ponadto, wskazuje najczęstsze sytuacje wystąpienia realnego zbiegu przestępstw i realnego zbiegu przepisów przestępstw przeciwko mieniu z innymi przestępstwami i przepisami z kodeksu karnego. Nawiązuje również do wybranych wykroczeń przeciwko mieniu, wykazując ich istotę i znamiona.
Autorka obszernie wykorzystuje uchwały i orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz orzecznictwo sądów apelacyjnych i okręgowych, wskazując na wykładnię i kierunki orzecznictwa organów stosujących prawo. Omówienie poszczególnych przestępstw i ich znamiona poparte jest przykładami.
Publikacja jest skierowana przede wszystkim do policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego, słuchaczy kursów specjalistycznych operacyjno-dochodzeniowych i kursów specjalistycznych w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej oraz kursów zawodowych podstawowych.
Wydawnictwo: Szkoła Policji w Pile, 2011, wydanie I, ss. 68.
Powrót na górę strony