Nowości wydawnicze

Pierwsza pomoc w wybranych stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Data publikacji 13.01.2020

Pierwsza pomoc w wybranych stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego - Marcin Kolasiński, Radosław Spychalski

We wszystkich sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, niezależnie od funkcjonującego systemu ratownictwa, świadek zdarzenia zawsze odgrywa podstawową rolę. Niejednokrotnie to właśnie policjanci, realizujący swoje codzienne obowiązki służbowe, są tymi, którzy mogą natychmiast udzielić pomocy osobie poszkodowanej w sytuacji, w której zagrożone jest jej życie i zdrowie. Policjanci przygotowują się do niesienia pomocy osobom poszkodowanym głównie w trakcie szkolenia zawodowego podstawowego, ale również podczas kursów specjalistycznych. Funkcjonariusz policji jest zobowiązany do ciągłego doskonalenia i uzupełniania swojej wiedzy oraz umiejętności, również w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Edukacja w tym zakresie zdecydowanie wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa społeczeństwa. Zakładając, że wrodzoną cechą każdego człowieka jest ogólna zdolność uczenia się, polecamy ten skrypt wszystkim, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wydawnictwo Szkoły Policji w Pile, 2019 rok, Wydanie I