Sierpniowa wizyta - Wolontariat - Szkoła Policji w Pile

Wolontariat

Sierpniowa wizyta

Data publikacji 22.08.2019

Przedstawiciele samorządu szkolnego pilskiej Szkoły Policji odwiedzili uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Ludzi z Zaburzeniami Psychicznymi w Leżenicy.

Wolontariusze zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki oraz historią jej powstania. W Warsztatach Terapii Zajęciowej w Leżenicy znajduje się pięć pracowni terapeutycznych: gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko-rzemieślnicza, krawiecko-rękodzielnicza, komputerowo-plastyczna oraz ogrodnicza. Pięcioosobowe grupy podopiecznych pracują w każdej pracowni pod okiem terapeuty zajęciowego, realizując indywidualne programy terapeutyczne, które mają przede wszystkim na celu oddziaływanie na płaszczyznach: zawodowej, społecznej, ruchowej, psychologicznej oraz współpracy z rodziną.

Na zakończenie spotkania obydwie placówki otrzymały od wolontariuszy Szkoły Policji w Pile zebrane środki czystości, materiały do zajęć i słodycze. Wolontariusze przekazali również dla oddziałów przedszkoli Caritas zabawki, gry i książki podarowane przez kadrę Szkoły.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę za ofiarność i chęć niesienia pomocy innym.

 

WOSziD/Sebastian WEGNER