Karnawał na niebiesko - Wolontariat - Szkoła Policji w Pile

Wolontariat

Karnawał na niebiesko

Data publikacji 28.02.2019

Karnawał to dobry okres nie tylko na zabawę, ale również na poświęcenie swojego czasu drugiemu człowiekowi. W myśl tej zasady, jak co roku, przedstawiciele samorządu szkolnego słuchaczy odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas.

Tegoroczne spotkanie karnawałowe odbyło się w Leżenicy, gdzie wolontariusze zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki oraz historią jej powstania. Słuchacze zwiedzili wszystkie z pięciu pracowni terapeutycznych znajdujących się w leżenickim warsztacie - gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko-rzemieślniczą, krawiecko-rękodzielniczą, komputerowo-plastyczną oraz ogrodniczą, gdzie pięcioosobowe grupy podopiecznych pracują pod okiem terapeuty zajęciowego, realizując indywidualne programy terapeutyczne. Po zwiedzeniu placówki przyszedł czas na wspólną karnawałową zabawę
z podopiecznymi wymienionych placówek. Na zakończenia spotkania wolontariusze naszej Szkoły przekazali zebrane dla ośrodka środki czystości oraz słodycze.

 

Wojciech Thiel/Paulina Politowska