Wolontariat

Profilaktyka zaginięć dzieci!

Data publikacji 13.09.2018

Wykładowcy naszej szkoły, mając na celu popularyzowanie wśród dzieci zasad bezpieczeństwa, biorą udział w akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Jest ona skierowana przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Celem projektu jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw dzieci w zakresie bezpieczeństwa, przez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Idea akcji zakłada kontynuowanie oraz zacieśnienie współpracy Policji z placówkami oświatowymi. W tym tygodniu starsi wykładowcy Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia - podinsp. Robert Hampelski i podinsp. Wojciech Thiel wraz z samorządem szkolnym słuchaczy spotkali się z dziećmi z grup przedszkolnych oraz klas podstawowych 1-3 Zespołu Szkół w Lotyniu. Nasi nauczyciele w formie zabawy przypomnieli dzieciom, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, przedszkolu, czy też na placu zabaw. W drugiej części wizyty w lotyńskiej placówce nasi wolontariusze omówili profilaktykę zginięć wśród dzieci. Uczniowie oraz przedszkolacy mieli okazję nauczyć się bardzo ważnych sześciu zasad:

1. Nie szukam - czekam.

2. Nie mogę wchodzić autom w drogę.

3. Do pomocy gotowe służby mundurowe.

4. Ktoś nieznany - nie ufamy.

5. W bucie schowam kontakt do mamy.

6. Mam być widziana, a nie schowana.

 

Powyższe zasady zostały przekazane w oparciu o pięknie zilustrowane książeczki, które dzieci otrzymały jako kolorowanki edukacyjne. Nasi wolontariusze starali się również wyjaśnić, jak można uniknąć takich sytuacji i gdzie szukać pomocy.

 

WOSiD/Paulina Politowska

 

Powrót na górę strony