Krwiodawstwo nie ma wakacji!

Data publikacji 31.08.2018

Krwiodawcy swoją postawą dają dowód ofiarności, czynią to anonimowo, nie znając tych, którym ratują życie. W okresie letnim dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, krew jest wówczas wyjątkowo potrzebna. W szpitalach brakuje życiodajnego płynu, w tym okresie znacznie spada liczba dawców. Każda grupa krwi jest na wagę złota – zrozumienie i ofiarność honorowych dawców krwi będzie w tym okresie dużym wsparciem dla ratowania życia ludzkiego.

Samorząd Szkolny Słuchaczy Szkoły Policji w Pile po raz kolejny przyłączył się do mobilnej zbiórki krwi pod hasłem „Krwiodawstwo nie ma wakacji” organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Pile. Grupa 8 wolontariuszy oddała blisko 4 litry krwi (w lipcowej akcji krwiodawstwa przed świętem Policji, 31 wolontariuszy oddało ok. 14 litrów krwi).

Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom, którzy podzieli się cząstką siebie.

Wojciech Thiel