Lipcowa akcja krwiodawstwa

Wolontariusze ze Szkoły Policji w Pile systematycznie oddają krew dla osób potrzebujących. Lipcowa akcja krwiodawstwa była związana ze zbliżającym się świętem Policji i została zorganizowana przez samorząd szkolny z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Grupa 31 policjantów z kursu podstawowego zawodowego oddała ok. 14 litrów krwi. Systematyczne oddawanie krwi jest bardzo ważne, szczególnie w sezonie letnim, kiedy zapotrzebowanie na nią jest większe, a krwiodawców jest mniej niż zwykle. Młodzi policjanci, którzy zdecydowali się oddać krew – w większości robili to po raz pierwszy w życiu, ale z wielkim przekonaniem, iż krew jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi.

Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym – niezbędna w wielu stanach zagrożenia, jak i też w leczeniu wielu chorób. Serdecznie dziękujemy krwiodawcom za umiejętność godzenia obowiązków służbowych z chęcią niesienia pomocy potrzebującym.

WOSziD/ Sebastian WEGNER