Radość życia! - Wolontariat - Szkoła Policji w Pile

Wolontariat

Radość życia!

Data publikacji 29.06.2018

Przedstawiciele samorządu szkolnego po raz kolejny odwiedzili uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas. Piknikowe spotkanie odbyło się w Leżenicy.

Wolontariusze zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki oraz historią jej powstania. W leżenickim Warsztacie znajduje się pięć pracowni terapeutycznych: gospodarstwa domowego i zaradności życiowej, stolarsko-rzemieślnicza, krawiecko-rękodzielnicza, komputerowo-plastyczna oraz ogrodnicza. Pięcioosobowe grupy podopiecznych pracują w każdej pracowni pod okiem terapeuty zajęciowego, realizując indywidualne programy terapeutyczne, które mają przede wszystkim na celu oddziaływanie na płaszczyznach: zawodowej, społecznej, ruchowej, psychologicznej oraz współpracy z rodziną.

Po zwiedzeniu placówki przyszedł czas na wspólną zabawę z podopiecznymi wymienionych placówek. Na zakończenie spotkania obydwie placówki otrzymały od wolontariuszy naszej Szkoły zebrane środki czystość, materiały do zajęć i słodycze.

Serdecznie dziękujemy słuchaczom kursu podstawowego zawodowego oraz kursu specjalistycznego dla techników kryminalistyki za zaangażowanie w zbiórkę darów.

 

WOSiD / Paulina Politowska