Bezpieczeństwo dzieci i osób niepełnosprawnych - Wolontariat - Szkoła Policji w Pile

Wolontariat

Bezpieczeństwo dzieci i osób niepełnosprawnych

Data publikacji 11.05.2018

W dniu 9 maja przedstawiciele samorządu słuchaczy pilskiej Szkoły Policji odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz przedszkole Caritas w Leżenicy, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wolontariusze uczyli dzieci, jak prawidłowo korzystać z drogi, w jakich miejscach przekraczać jezdnię oraz jak być widocznym dla kierowców, szczególnie w godzinach wieczornych.

Każdy przedszkolak otrzymał prezent w postaci elementu odblaskowego, dzięki któremu będzie bardziej widoczny na drodze. Jak zwykle przy takich wizytach, dzieci wykonały pamiątkową daktyloskopię i zaśpiewały piękne piosenki. Jest to kolejny dowód na to, że „nie musimy robić nic wielkiego – za to małe rzeczy z wielka miłością”.

Podobne zajęcia zostały przeprowadzane z osobami niepełnosprawnymi.  Należy pamiętać, że każda osoba niepełnosprawna jest inna. Choć dwie osoby, np. poruszają się na wózkach, to każda może mieć inne potrzeby lub możliwości ruchowe, np. przy przejściu dla pieszych lub na przystanku. Osoby niepełnosprawne to nie tylko osoby poruszające się na wózku.  Policyjni wolontariusze omówili różne sytuacje związane z osobami: niewidomymi, niesłyszącymi, z niepełnosprawnością intelektualną czy z zaburzeniami psychicznymi. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe.

 

Wojciech Thiel