Artur w świecie cyrku - Wolontariat - Szkoła Policji w Pile

Wolontariat

Artur w świecie cyrku

Data publikacji 16.03.2018

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność ponownie gościć w naszej Szkole przyjaciela Samorządu Szkolnego Słuchaczy - Artura Woźniaka z mamą. Tym razem Artur miał okazję obejrzeć wystawę makiet cyrkowych oraz spotkać się z technikami kryminalistyki.

Wizytę w Szkole Artur rozpoczął od zwiedzania wystawy autorstwa Marka Szukaja – Magiczny Cyrkowy Świat, która od marca prezentowana jest w szkolnej galerii sztuki „Akwarium”. Nasz gość był pod wielkim wrażeniem stworzonych przez jednego z pracowników Szkoły makiet cyrkowych oraz zebranej kolekcji cyrkowych atrybutów takich jak: plakaty, bilety, kubki, cyrkowe figurki, czy foldery.

Kolejnym etapem wizyty było spotkanie z technikami kryminalistyki. Współczesna kryminalistyka dysponuje całym wachlarzem badań, które umożliwiają odcyfrowanie najróżniejszych rodzajów tropów – zarówno tych, które na miejscu zbrodni pozostawił przestępca, jak i tych należących do ofiary. W dniu dzisiejszym Artur zdobył umiejętność pobierania śladów ucha (tzw. ślady otoskopijne ) oraz śladów ust ( tzw. chelioskopijnych).

Na zakończenie wizyty Artur otrzymał prezenty i upominki, które wręczył w imieniu Samorządu Szkolnego Słuchaczy - opiekun podinsp. Wojciech Thiel.

Liczne przedsięwzięcia wolontariuszy w niebieskich mundurach pokazują iż są to ludzie z pasją, którzy niosą pozytywną energię i chcą zarazić nią innych.

 

WOSiD/Paulina Politowska