Nakrętki dla Dominiki - Wolontariat - Szkoła Policji w Pile

Wolontariat

Nakrętki dla Dominiki

Data publikacji 15.02.2018

11 lutego po raz kolejny obchodzony był Światowy Dzień Chorego. Dni takie jak ten stanowią szczególna okazję do tego, aby zwrócić uwagę na sytuację chorych i cierpiących.

Samorząd szkolny słuchaczy postanowił  zebrać i przekazać nakrętki dla Dominiki która jest wcześniakiem i choruje na zespół downa i hiperfosoraneurie,  przez co wymaga stałego leczenia. Systematycznie wraz z rodzicami odwiedza min. kardiologię, nefrologię i neontologię w Poznaniu, co bardzo obciąża budżet rodziny.

Nakrętki skupują firmy zajmujące się recyklingiem. I pomimo, że jeden kilogram kosztuje niewiele, to masowa akcja może przynieś naprawdę zaskakujące efekty. Pojedyncze nakrętki składają się na kilogramy i tony surowca. Za uzyskane pieniądze można zrefundować turnus rehabilitacyjny, czy zakupić potrzebny do ćwiczeń sprzęt.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom naszej Szkoły za wysoki stopień wrażliwości oraz chęć zareagowania na apel Dominiki. W wyniku błyskawicznej akcji kadry i słuchaczy kilka kilogramów nakrętek zostało przekazanych w dniu dzisiejszym na ręce rodziców dziewczynki.

 

 

WO / Paulina Politowska