Andrzejkowy wolontariat - Wolontariat - Szkoła Policji w Pile

Wolontariat

Andrzejkowy wolontariat

Data publikacji 01.12.2017

Jest to już tradycją, że wolontariusze samorządu szkolnego pilskiej Szkoły Policji odwiedzają pacjentów dziecięcego oddziału w szpitalu. Ta idea nabiera szczególnego znaczenia przy okazji różnego rodzaju świat czy innych ważnych wydarzeń, kiedy chore dzieci nie mogą spędzić tego czasu we własnym domu.

W trakcie wczorajszej wizyty, policjanci przekazali dzieciom z oddziału dzieci starszych i oddziału dzieci młodszych pilskiego szpitala upominki w postaci pluszowych maskotek, bogatej kolekcji bajek i innych książek oraz materiałów plastycznych. W szpitalnej świetlicy, w której policjanci z dziećmi zorganizowali wspólną zabawę można było ujrzeć wiele radości na ich twarzach. Na zakończenie kadra i słuchacze życzyli młodym pacjentom szybkiego powrotu do zdrowia oraz samych radosnych chwil i codziennego uśmiechu.

Należy podkreślić, że bogaty zbiór książek i bajek dla dzieci przekazał podinsp. Leszek Koźmiński, natomiast w zebranie maskotek zaangażowała się kadra kierownicza, kadra dydaktyczna i pracownicy naszej Szkoły, za co im serdecznie dziękujemy.

W czwartek kolejna grupa 8 wolontariuszy oddala krew, biorąc udział w akcji ogólnopolskiej zbiórki krwi służb mundurowych pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”, która trwa od 23 października i przewidziana jest do 15 grudnia br. Celem przedsięwzięcia jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia poprzez łagodzenie deficytu krwi w bankach krwi i placówkach służby zdrowia. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom

Wojciech Thiel