Kolejna akcja krwiodawstwa - Wolontariat - Szkoła Policji w Pile

Wolontariat

Kolejna akcja krwiodawstwa

Krwiodawcy swoją postawą dają dowód ofiarności, czyniąc to anonimowo. Zwłaszcza w dzisiejszych, skomercjalizowanych czasach, jest to postawa godna podziwu i naśladowania. Krwiodawcy ze Szkoły Policji w Pile w październiku po raz kolejny odpowiedzieli na apel.

Prośba o oddawanie krwi dotyczyła naszego kolegi Wiesława Ferenca, funkcjonariusza CBŚP, postrzelonego podczas akcji w Inowrocławiu. W tym czasie zorganizowane zostały dwie akcje oddania krwi: w dniu 6 października 15 słuchaczy naszej Szkoły oddało prawie 7 litrów krwi w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, natomiast w dniu 18 października 27 słuchaczy oddało prawie 12 litrów krwi - ta akcja została zorganizowana w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Łącznie 42 słuchaczy oddało ok. 19 litrów krwi.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom, którzy podzielili się cząstką siebie oraz samorządowi szkolnemu słuchaczy, IPA oraz NZZSP policjantów działających w naszej Szkole za organizację akcji.

Wojciech Thiel