Twoja krew = moje życie

Data publikacji 11.08.2017

Po raz kolejny z inicjatywy samorządu szkolnego słuchaczy w Szkole Policji 33 słuchaczy oddało prawie 15 litrów krwi.

Akcja honorowego oddawania krwi odbyła się w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Tym razem wolontariusze oddali krew w celu ratowania życia naszego kolegi Wojciecha Wesołowskiego. Zdecydowaną większość oddających krew stanowili słuchacze kursów specjalistycznych. Wolontariusze pokazali, że służba na rzecz drugiego człowieka może mieć wymiar dzielenia się sobą w wielu przypadkach, także ratowania życia.

Warto zaznaczyć, że przy okazji prowadzonej akcji, samorząd zorganizował zbiórkę czekolad, które zostaną przekazane podopiecznym placówek, z którymi od wielu lat wolontariusze naszej szkoły współpracują.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi oraz st. asp. Tomaszowi Ilnickiemu z kompanii IV za pomoc w koordynacji całej akcji.

Wojciech Thiel